Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

ANASAYFA

:

tdp_calismalar

Giriş
 
TOPLUM DESTEKLİ POLİSLİK ÇALIŞMALARI
 
1- ÇOCUKLARIMIZ GELECEĞİMİZİN TEMİNATIDIR.
 
 
Toplumun gelecekteki yapı unsurları olan çocuklarımızın iyi birer öğrenci olmaları kadar her anlamda yeterli ve kaliteli yetişmiş bireyler olmalarını teşvik etmek gerekmektedir. Çocukların en temel ihtiyacı ilgidir. İstenen davranışları gösterdiğinde desteklenen çocuk, onaylanan davranışlarının hangileri olduğunu öğrenir. Bu ortam özgüvenli çocuk yetiştirmenin temelidir. Günümüz şartları dikkate alındığında, kendi kendini yönetebilen, atılgan, güvenli, kendi başına karar verip sorumluluğunu üstlenebilen çocuk ve yarının gençlerini topluma kazandırmak çok önemlidir. Sonuç olarak kendine güvenen, mutlu ve sosyal ilişkilerinde başarılı çocuklar yetiştirmek istiyorsak onlara davranışlarımızla örnek olmalı, onlara güvendiğimizi hissettirmeli, olumlu davranışlarını takdir etmeli, onlarla ilişkilerimizde hoşgörülü, tutarlı, net ve kararlı davranmaya dikkat etmeliyiz.

Önceki Resim Duraklat Sonraki Resim
Trafik İnsanların, hayvanların ve araçların karayolları üzerindeki hal ve hareketleridir. Ülkemizde meydana gelen trafik kazalarının yaklaşık % 90'ı insanların hataları sonucu meydana gelmektedir. Bu nedenle trafik kazalarından korunmak için trafik kurallarını öğrenip, bu kuralları uygulamak çok önemlidir. Trafik kurallarının öğrenilmesi, uygulanması, kurallara uyulması ve uymayanların uyarılması trafik kazalarına karışma ihtimalini azaltacak en önemli güvence olacaktır. Bilindiği gibi ülkemiz de trafik kazaları nedeniyle yüzlerce insanımız ya hayatını kaybetmekte  ya da sakat kalmaktadır.. Bu kazaların büyük bölümü trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle meydana gelmektedir. Öğrencilere küçük yaşlardan itibaren verilecek bu tür eğitimlerle trafik kuralları alışkanlık haline gelecek ve insandan kaynaklanan kazalar azalmaya başlayacaktır.
 
 
         2- ENGELLİLERİMİZİN DERTLERİNİ PAYLAŞIYORUZ.
  
 
 
       Çeşitli engellerine rağmen, hayat mücadelesi veren ve hayatlarını onurlu bir şekilde geçirmek adına ekonomik ve sosyal hayatın içerisinde olan engelli vatandaşlarımız bizim için, birer güç kaynağıdır. Kendi kültürel ve değer yargılarımızın tavsiye ettiği kardeşlik, dayanışma değerleri de bunu öngörmektedir.
 

  ENGELLİLERİN SORUNLARINI PAYLAŞIYORUZ

 

Bu kitaplık artık yok veya resim içermiyor. Lütfen farklı bir kitaplık seçin.

Bu nedenle engelli vatandaşlarımızın yaşama sevincini yitirmeden mutlu bir yaşam sürmeleri için toplumla bütünleşmeleri sağlanmalıdır. Çeşitli zamanlarda, engellilerimizi ziyaret ederek yalnızlıklarını unutturmak ve devletimizin her zaman yanlarında olduğunu hatırlatmak için istek ve taleplerini dinleyerek değerlendirmekteyiz.
       3- HUZUR TOPLANTILARI.
       İl Emniyet Müdürlüğümüzün halkımıza sunduğu güvenlik hizmetleri hakkında kamu oyunu bilgilendirerek polis-halk ilişkilerine olumlu katkı sağlanması amacıyla, huzurlu yaşamın sağlanmasına yönelik sorunları dinleme ve yerinde çözüm üretilmesine yönelik mahalle muhtarları ve vatandaşların katılımı ile huzur toplantısı düzenlenmiştir.
 

  HUZUR TOPLANTILARI

 

Bu kitaplık artık yok veya resim içermiyor. Lütfen farklı bir kitaplık seçin.

         25.04.2013 günü 18:00 - 20:30 saatleri arasında İl Emniyet Müdürlüğümüz konferans salonunda,
         07.05.2013 günü 11.00 - 14.30 saatleri arasında Muhtarlar Derneği Başkanlığı salonunda,
         13.05.2013   günü  11.00  -  12.30 saatleri arasında Sarıkız öğrenci yurdunda,
         22.05.2013 günü 20.00 - 22.00 saatleri arasında Selçuklu ilköğretim Okulunda düzenlenen huzur toplantılarında ;
- Vatandaşlarımızın mahallesinde görev yapan ve topluma yakın bir anlayışla hizmet sunmayı amaçlayan Toplum Destekli Polislere, çağımızın vazgeçilmez iletişim vasıtası olan internet üzerinden nasıl ulaşılabileceği, vatandaşlarımızın güvenlik hizmetlerine katılım ve desteğini sağlamak bakımından kaçınılmaz bir hizmet sunma yöntemi olan “Web Üzerinden Mahalle Polisine Erişim Projesi” hakkında bilgilendirme yapılmıştır.
- Madde bağımlısı çocuklarla ilgili yapılması gereken çalışmalar ve yaklaşım tarzı, aile içi şiddetin nasıl engellenebileceği,
- Düğünlerde havai fişek ve silah kullanılmaması,
- Kontör ve hesap dolandırıcılarına karşı nasıl mücadele edileceği ve ne yapılması gerektiği,
- Hırsızlık olaylarına karşı alınması gereken önlemler,
- 24 saat hizmete açık ve ücretsiz olan 155 nolu Polis İmdat telefonunun önemi,
- 155 nolu Polis İmdat Hattına yapılan ihbarlarda geri dönüş yapılarak bilgi verilmesi hususundaki katılımcıların memnuniyetleri ve aynı uygulamaya devam edilmesi,
- Kamera sisteminin önemi ve yaygınlaştırılması,
- Göçebe yaşayan vatandaşlarla ilgili sorunlar ve yapılması gerekenler,
 
Hususlarında bilgilendirme  yapılmış, katılımcılar  ile karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmuş, talep ve önerilerin alınmasına müteakip toplantıya son verilmiştir.
 
4- HUZUREVİ ZİYARETLERİ.
Afyonkarahisar Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü personeli olarak üniversite öğrencileri ile birlikte huzurevi sakinlerine moral vermek, hayata tutunmalarına katkı sağlamak amacıyla ziyaretler gerçekleştirildi. Ziyaretler esnasında huzurevi sakinlerine her zaman yanlarında olduğumuz hatırlatılarak tek tek hal ve hatırları sorulup gönülleri alındı.
 

 HUZUREVİ ZİYARETLERİMİZ

 

Önceki Resim Duraklat Sonraki Resim
5- YAŞLILARIMIZI UNUTMUYORUZ.
Mahalle Polisliği kapsamında alt görev alanlarında çalışmalarımıza devam ederken özellikle yaşlılarımızı da unutmuyoruz. Hepimiz şu anda genç ya da orta yaş kuşağında olabiliriz ama yarın bizlerde yaşlanacağız… Unutmayalım ki her genç bir yaşlı adayı olduğu gibi, engelli olmayacağımızın da garantisi yoktur. Dolayısıyla yaşlılarımız geçmiş ve gelecek arasında çok önemli bir köprü vazifesi görmektedir. Görevlilerimiz tarafından zaman zaman yaşlılarımız ziyaret edilerek yalnızlıklarına ortak olmaktayız.
 
 

 YAŞLILARIMIZI UNUTMUYORUZ

 

            6- ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE GÜLER YÜZLÜ KARŞILAMA
Türkiye'nin çeşitli şehirlerinden gelerek Afyon Kocatepe Üniversitesine (AKÜ), 2013-2014 eğitim-öğretim dönemi için kayıt yaptıracak öğrenciler otogarda karşılandı. Üniversiteye kayıt yaptırmak için gelen öğrencilere şehirde karşılaşabilecekleri sorunlar hakkında bilgi verildi. Öğrenciler yasa dışı yapılanma ve örgütlerin tuzaklarına karşı uyarıldı. Öğrencilere yol göstermek, uyarılarda bulunmak, şehirde her zaman yardımcı olmak için Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü olarak yanlarında olduğumuz belirtildi. Bu amaçla, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü  görevlilerince il otogarında stant açıldı. “Web Üzerinden Mahalle Polisine Erişim Projesi” hakkında bilgilendirme yapıldı. 24  saat hizmete açık ve ücretsiz olan 155 nolu Polis İmdat telefonunun önemi vurgulandı. Görevlilerimizce  üniversiteye kayıt yaptırmak için gelen öğrencilere yönelik “Yeni Eğitim-Öğretim yılının sağlık ve başarı getirmesini dileriz. Huzur ve güvenliğiniz için bizler her zaman yanınızdayız” sloganının yer aldığı roll banner konularak ilimizde karşılaşabilecekleri olaylara ilişkin bilgilendirme broşürleri  dağıtıldı. İlimizde karşılaşabilecekleri sorunların çözümü konusunda polisin her zaman öğrencilerin yanında olduğu vurgulandı.
 

 ÜNİVERSİTELİ ÖĞRENCİLERE GÜLER YÜZLÜ KARŞILAMA

 

Önceki Resim Duraklat Sonraki Resim
 
 
 
 
 • İçişleri Bakanlığı
 • BİMER
 • Kurumsal E-Posta
 • Polis Akademisi
 • E-devlet
 • Polis Eşleri Kaynaşma - Yardımlaşma Derneği
 • Polis Radyosu
 • EGM Çocuk
 • Polsan
 • Ulusal Ulaştırma Platformu
 • Göç İdaresi